Péče o trávník v podzimním období

Péče o trávník v podzimním období

Zelený a hustý trávník je chloubou každého zahrádkáře. Dokonalá tráva dokáže zpříjemnit klima celé vaší zahrady. Chcete mít nádherný trávník, který vám budou závidět všichni kolemjdoucí? Věnujte se péči o zahradu i na podzim. Pokud byste váš trávník zanedbali, na jaře by nemusel vypadat dobře.

Spadané listí nenechávejte na trávě dlouho

Jakmile začne padat první listí ze stromů, je čas začít s hrabáním. Pro lepší výsledky si vyberte lehké prstové neboli švédské hrábě. Tuto činnost provádějte několikrát týdně. Pokud byste listy na trávě nechali, zbytečně by ji zatěžovaly a mohlo by dojít ke vzniku plísní.

Jak je to se sekáním trávy?

U sekání trávy udělejte pár změn. Tráva se na podzim seká méně často, než v létě a na jaře. Změnu udělejte také v tom, že budete sekat na vyšší stupeň. Nechte trávník vysoký alespoň 4 cm. Víte, kdy se tráva seká naposledy? V listopadu jsou poslední dny, kdy se má tráva sekat. Pokud by mrazy nastaly dříve, trávu už nesečte.

Provzdušněte trávník

Aby se váš trávník na jaře krásně rozrostl, je nutné mu dopřát dostatek vzduchu. Provzdušňujte jej speciálními vidlemi s dutými hroty nebo provzdušňovacím válcem. Následně trávník posypte křemičitým pískem a hnojivem. Důležité je, aby v hnojivu bylo větší množství draslíku, který zvyšuje odolnost vůči mrazům. Posledním krokem je zalévání, které je důležité, aby se hnojivo dostalo ke kořínkům trávy a nezůstávalo na listech.

Tip na závěr

Máte část trávníku vypálenou nebo jinak poškozenou? Pečlivě odstraňte staré kořínky a rycími vidlemi místo nakypřete. Následně půdu uhrabejte a zasypte tenkou vrstvou zeminy. Poškozená místa zalévejte častěji, a to převážně v období sucha.