Dokonalý smažák bude jen ten váš

Tipy a triky při smažení sýru – Sýr, který vám nikdy nevyteče

Pokud máte chuť na pořádný „smažák“, který je ještě lepší než v restauraci, stačí vám následující rady.

Předně. Sýr musí mít kvalitní chuť. Proto doporučujeme koupit sýr Gouda. Není drahý, ale je výtečný v chuti.

Aby vám sýr při smažení nevytekl, kupujte sýr 45% a smažte jej na prudkém ohni s minimem tuku na pánvi. Sýr v tuku nesmí plavat. Takto usmažíte i sýr, který obalíte v trojobalu jen jednou a nevyteče.

Skvělé přílohy ke smaženému sýru

K sýru nepodávejte přílohu ve formě hranolků. Mít na talíři všechno usmaženo není žádná paráda. Lepší jsou brambory maštěné máslem a proložené najemno nakrájenou petrželkou nebo bramborová kaše. Volbu je vhodné řešit s ohledem na roční období. Jaro léto – nové brambory s máslem a petrželkou, zimní období kaše.

Přijde vám, že bramborová kaše je obyčejná a fádní. I na to je jednoduchá rada. Po té, co brambory za pomocí horkého mléka nebo horké smetany vymixujete a jsou hotové, vmíchejte do nich jednu kávovou lžičku sušené bazalky. Pozor! Již nemixujte. Jen bazalku rozmíchejte lžící.

Jak říkala stará paní Zapletalová: „Když uvaříš brambory a nic s nimi neuděláš, budou to pořád jenon brambory.“

Buďte kuchaři při výrobě tatarské omáčky

Pokud se nechcete párat s výrobou domácí tatarské omáčky a záleží vám na tom, aby chutnala jemněji či skvěle, doložte ke smažáku tatarskou omáčku, u které nikdo nepozná, že jste ji nevyrobili. Jak? Jednoduše. Smíchejte majonézu a tatarskou omáčku jedna ku jedné a dolijte do ní lehce smetanu a okurkovou vodu. Dle chuti. Budete se divit, jaký zvládnete výsledek.

Kvalitní a chutnou tatarskou omáčku samozřejmě nemusíte kupovat. Tu nejkvalitnější a nejchutnější si vyrobíte snadno doma.  A to podle tohoto receptu na domácí tatarskou omáčku.

 

Dobrou chuť.

 

Receptář.net – Všechno nejlepší