Rychlá domácí Tatarská omáčka

Domácí tatarská omáčka – nejrychlejší recept na světě

Nejste kuchař? Nevadí. S tímto receptem uděláte ramena na každého, kdo vaši domácí tatarskou omáčku ochutná. I když je postup a příprava velice jednoduchá, výsledek je dokonalý. Tatarskou omáčku nemusíte kupovat, uděláte si ji kdykoliv a budete ji mít z čerstvých surovin a bez konzervantů. Náklady na výrobu jsou korunové. Zkuste to a kupované chemické tatarské omáčce z obchodu dáte vale.

Ingredience:

150 ml rostlinného nebo slunečnicového oleje

1 žloutek

1 PL dijonské hořčice

1/2 citrónu

1 kyselá okurka

1/2 cibule

1 KL cukru

sůl

pepř

 

Postup přípravy rychlé domácí majonézy

Vezměte si úzkou a hlubokou nádobu, jako je například velká sklenice nebo větší hrnek. Do ní NAJEDNOU! vložte žloutek, olej, dijonskou hořčici, vymačkejte půl citrónu a špetkou osolte a opepřete. Pak už stačí vzít tyčový mixér a vše najednou rozmixujte. Napočítejte raz, dva, tři a čerstvá domácí majonéza je hotová.

Po té, co tímto rychlým způsobem vyrobíte majonézu (základ pro Tatarskou omáčku) nakrájejte na jemno cibuli a kyselou okurku a přidejte do majonézy spolu s kávovou lžičkou cukru. Nyní stačí jen řádně zamíchat a není již potřeba mixovat. Nechte chvíli uležet, aby se vám propojily chutě vložených ingrediencií a pak podle sebe můžete dochutit.

Dobrou chuť

 

Pozn.: Zkratka PL znamená polévková lžíce, KL kávová lžička. Dijonskou hořčici použijte nepálivou.