Zbavte se slimáků jednou provždy

4 tipy, jak se zbavit slimáků jednou provždy

Máte zahrádku, kterou vám každoročně pustoší zástupy slimáků a vy si už nevíte rady, jak nad nimi vyzrát? Nevěšte hlavu. Přečtěte si několik ověřených tipů, které vám pomohou nad těmito záškodníky vyhrát.

1. Nepodceňujte jejich sběr

Nejúčinnější zbraní proti slimákům je jejich sběr. Doporučujeme je sbírat buď v časných ranních hodinách, pozdějších večerních nebo po dešti. Pokud patříte mezi milovníky zvířat, odneste je dostatečně daleko, aby se vám nevrátili zpátky. V případě, že se jich chcete zbavit navždy, můžete nasbírané slimáky zasypat solí nebo horkou vodou, které je zlikvidují.

2. Vysaďte rostliny, které slimáky odpuzují

Zasaďte na vaši zahrádku česnek, cibuli, kopr, pažitku, bazalku, tymián nebo levanduli. Získáte tak ingredience do vaší kuchyně, a navíc odradíte slimáky od pustošení vaší další úrody. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

3. Postavte jim do cesty přírodní překážky

Nemusíte stavět vysoké ploty nebo hluboké vodní příkopy. Naprosto si vystačíte s pískem, pilinami nebo ostrými kamínky. Ty slimáky odradí a pokud by se na tuto strastiplnou cenu přece jen vydali, pravděpodobně je tento povrch vysuší a zahubí.

4. Nebojte se chemických přípravků

Bojíte se použít chemické přípravky kvůli domácím mazlíčkům nebo dětem? Vyzkoušejte ekologické přípravky na bázi železa a fosforu, které se běžně v přírodě vyskytují. Nejsou jedovaté, a tudíž nehrozí otrávení kohokoli jiného kromě nežádoucích slimáků.