Rybí maso

Vyberte si skvělý recept z rybího masa a obohaťte tak váš jídelníček

Losos na másle

Ingredience: 800 g filetů z lososa šťávu z 1/2 citronu 1/2 červené papriky 1/2 žluté papriky 2 mrkve 1/2 cukety pažitka mletý bílý pepř sůl 3 lžíce rostlinného tuku nebo másla 12 ...

Zobrazit recept

Bezmasá jídla

Vychutnejte si bezmasé recepty v letních i zimních dnech

Květákové placičky s houbami

Ingredience: 400 g čerstvých hříbků 250 g květáku 60 g cibule 2 žemle 150 g mléka 2 vejce 50 g krupice pažitka pepř sůl 150 g strouhanky 40 g oleje ...

Zobrazit recept

Moučníky

Vynikajícím dezertem jistě potěšíte návštěvu i vaše blízké

Srdíčkové muffiny

Ingredience: 125 g změklého másla 125 g pískového cukru 3 vejce 1 vanilkový cukr 100 g polohrubé mouky 1/2 lžičky prášku do pečiva ...

Zobrazit recept

Není koření jako koření

Rozhovor s ing. Radimem Pazderou, vedoucím oddělení vývoje společnosti zabývající se zpracováváním koření a výrobou kořenících směsí, o kvalitě koření

Redaktor: Dobrý den, pane inženýre. Jak se máte?

Ing. Pazdera: Děkuji za optání. Pracovně. V tomto letním období a v čase letních dovolených stejně jako i v jiných měsících, protože u nás ve firmě výroba v létě nepolevuje.

Redaktor: Řekněte nám ve stručnosti, čím se Vaše firma zabývá?

Ing. Pazdera: Jsme zpracovatelem koření a výrobcem kořenících směsí a aditiv pro velkovýrobce z oblasti masného průmyslu.

Redaktor: Co nás přesvědčí o tom, že právě koření a kořenící směsi je od společnosti Trumf International kvalitní a vhodné do našich kuchyní?

Ing. Pazdera: Základem je nastavení a dodržování “managementu jakosti”. Koření, které nakupujeme od primárních výrobců je pečlivě vybíráno našimi laboratořemi, je kontrolován obsah aktivních látek, silic a je hlídána mikrobiologická  čistota a obsah dalších škodlivých látek. Velkou výhodou je vlastní zařízení na mletí koření, kde je zpracovávána většina námi používaných koření. Dále bych zmínil naše laboratoře vývoje, které jsou určeny nejen ke zkoušení vlastností nových surovin, ale i k jejich následnému využití pro tvorbu receptur na základě požadavků našich zákazníků. V laboratořích se prověřují nejen hodnoty z testů, ale i finálních masných výrobků z vývojové dílny. Naše koření je čerstvé s vysokým obsahem silic.

Redaktor: Když ale budu chtít kvalitní koření do mé kuchyně, kde si je koupím, když budu chtít Vaše?

Ing. Pazdera: Naše koření a kořenící směsi můžete nakupovat v naší podnikové prodejně v Dolním Újezdu nebo na internetovém e-shopu na našich stránkách www.trumf.cz.

Redaktor: Netušila jsem, že je potřeba tolik úsilí, aby se koření dalo nazvat kvalitním. Můžete jmenovat klienta, který patří do Vašeho TOP portfolia zákazníků?

Ing. Pazdera: Těch zákazníků je celá řada a TOP portfolio by zabralo seznam na několik stran. Trumf International dodává kořenící směsi nejen na trh v České republice, ale také na Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, ruský trh a pobaltským republikám. Pokud se bude jednat o Českou  republiku, tak bych zmínil významného výrobce masných výrobků firmu Procházka, spol. s r. o. z Roudnice nad Labem, MP Krásno, a. s.  z Valašského Meziříčí  a podniky masného průmyslu ve skupině ZŘUD (Masokombinát Písek CZ, a. s., Masokombinát Polička, a. s., Řezpof spol. s r. o.) a mnoho dalších.

Redaktor: Napadá mne otázka, zda je tedy rozdíl koupit si obyčejné koření v hypermarketu nebo od Vás? Poznám to na výsledném efektu jídla? Bude mi to maso jinak chutnat?

Ing. Pazdera: Určitě. Jak jsem už uvedl, naše koření je čerstvé s vysokým obsahem aromatických a chuťových látek, rovněž pečlivě neprodyšně zabalené. Musím znovu říci, že naše speciální technologie mletí nám umožňuje zachovat vysoký obsah uvedených aromatických látek a zaručit již zmíněnou vysokou kvalitu námi prodávaného koření.

Redaktor: Jaké druhy koření do domácnosti byste mohl našim čtenářům receptáře.net doporučit?

Ing. Pazdera: V prvé řadě jsou to Grilovací koření, Chalupářská marináda, Gulášové koření a mnoho dalších. Ale tyto tři zmiňuji proto, že jsou téměř každoročně oceněny. V letošním roce tyto výrobky obdržely ocenění „Výrobek Olomouckého kraje 2009“.

Redaktor: Zajímalo by mne, jestli ve vašem oboru je něco, co je nové a co by se dalo nazvat novinkou? Speciální druh koření nebo nově objevené koření?
Prozradíte?

Ing. Pazdera: Ano, v minulém roce jsme zařadili do portfolia nové druhy marinád, omáček a také polévkové koření. Rád bych jmenoval Flamengo marinádu a Cikánskou omáčku.

Redaktor: Děkuji Vám, pane inženýre, za rozhovor a přeji Vám a Vaší společnosti hodně úspěchů a spokojených zákazníků.

Ing. Pazdera: Já také děkuji a přeji čtenářům receptáře.net hodně kulinářských zážitků. Nashledanou.

Procházka, spol. s r. o., Roudnice nad Labem

MP Krásno, a. s. Valašské Meziříčí

ZŘUD (Masokombinát Písek CZ, a. s., Masokombinát Polička, a. s., Řezpof spol. s r. o.) 

Tipy na podobné články

Jak snadno zavařit ovoce

Tipy, jak snadno zavařit sezónní ovoce

Chcete si pochutnat na lahodném ovoci i během chladných zimních dnů? Pusťte se do vyrábění domácích kompotů. Přečtěte si několik prověřených tipů a přesvědčte se, že zavařování není žádná věda. Příprava ...

Zobrazit recept
Připravte na letní grilovačku maso, zeleninu i ovoce

Co připravit na letní grilovačku na zahradě

K letním měsícům neodmyslitelně patří posezení na zahradě a s tím i spojená grilovačka. Ať už máte plynový nebo elektrický gril či model na dřevěné uhlí, na každém z nich si můžete připravit ...

Zobrazit recept

Doporučené video recepty

Chcete si připravit jednoduchou a lehkou večeři? Naučte se 4 zdravé, rychlé, a přitom vynikajících recepty na jarní saláty.

Osvěžte se v horkých letních dnech domácí zmrzlinou. Inspirujte se hned deseti různými způsoby, jak ji připravit.

Hledáte zajímavý recept s těstovinami, který ještě neznáte? Podívejte se, jak připravit špagety na čtyři způsoby.

Kravata za recept

Pošlete nám svůj recept a získejte kravatu zdarma

Chci kravatu zdarma

Redakce Receptáře

info@receptar.net

Poděbradova 101
702 00 Ostrava

Zásady ochrany osobních údajů