Jak přežít letní vedra?

Jak přežít letní vedra?

Horké dny jsou mnohdy naprosto zničující. A to nejen pro obyvatele paneláků, ale také pro obyvatele rodinných domků. Většina lidí se tedy ptá, jak takové vedra přežít? Podívejte se na pár spolehlivých triků, které vám pomohou vyrovnat se s letními vysokými teplotami.

  1. Udržujte pitný režim

V létě je riziko dehydratace a bolesti hlavy velmi vysoké. Proto pravidelně pijte. Zkuste čaj, po kterém se paradoxně budete méně potit. Teplý čaj totiž vyrovná teplotu těla s okolím a vy se tak budete cítit lépe.

  1. Snažte se nevařit

V létě doporučujeme co nejvíce omezit dlouhé vaření. Například takové pečení kuřete v troubě může vzduch v bytě ohřát i o několik stupňů. Vyhněte se těžkým jídlům a upřednostňujte zeleninu, která váš organismus zchladí.

  1. Zchlaďte se studenou vodou

Pokud je horko opravdu k nevydržení, napusťte si do nádoby ledovou vodu a ponořte si do ní na chvíli nohy. Sprchujte se vždy vlažnou nebo studenou vodou. Po sprše se neutírejte, při samovolném osychání se vaše tělo ochladí.

  1. Dejte pozor na klimatizaci

Díky častým přechodům z horka do zimy můžete i onemocnět. Proto je vhodné klimatizaci nastavit pouze o 5 stupňů méně, než je venku. Nikdo se přece nechce v létě léčit s rýmou nebo angínou.

Tip navíc

Pokud máte doma větrák a klasické prostěradlo, máte vyhráno. Rozložte rozepnuté prostěradlo na postel tak, aby ho větrák vzduchem nafukoval. Nyní si lehněte dovnitř. Díky malému prostoru, kde proudí svěží větřík, bude v prostěradlu příjemný chládek.