Jak grilovat v zimě a v paneláku?

Grilování masa
Grilovaná uzená žebra v zimě a v paneláku.
Příprava žeber v zimě:
V zimě sice grilovat venku lze, ovšem lepší to je asi doma, v teple. Lze je připravit jak v rodinném domě, tak i v paneláku. Při nákupu si nechte od řezníka desky uzených žeber naporcovat podélně napůl tak, aby byly kosti poloviční a tudíž kratší. Budeme je vkládat do hrnce. Tyto půlky pak doma rozkrájíme nožem po jednotlivých kostech.
Postavíme velký hrnec na sporák a nastavíme tu nejnižší teplotu jakou sporák může vařit. Do hrnce vložíme bez vody a bez tuku všechny kosti z uzených žeber a občas je promícháme. Grilování v hrnci může trvat i hodinu až dvě, proto až se na dně vytvoří tuk ze žeber, můžeme mírně teplotu na sporáku zvýšit. Ovšem jen málo, protože by se nám žebra mohla na konečcích připálit. Během “grilování” vařečkou žebra občas promícháme, aby se dostalo na všechny. Žebra jsou hotové tehdy, pokud máte na dně alespoň půl centimetru tuku, žebra jsou dozlatova ugrilovaná a voňavá. V závěru, před vyjmutím žeber, postavíme na sporák kastrol a připravíme si lák, kterým žebra na závěr polijeme. Do kastrolu budete dávkovat ingredience tzv. hrnkovou metodou. Zde, v tomto případě, 3 dcl sklenice nebo hrnek.
Příprava láku:
Do kastrolu nalejeme 1/2 hrnku kečupu, 1 hrnek vody a polovinu! objemu lahvičky sójové omáčky od Vitany. Vaříme a mícháme tak dlouho, dokud se nám ingredience nespojí. Poté smícháme stranou ve sklenici cca 1 lžíci Solamylu s vodou a za stálého míchání ji vléváme do kastrolu. Zahušťujeme směs tak, aby její viskozita připomínala řidší med. To nám zaručí, že lák po žebrech nebude stékat na tác. Jakmile máme dostatečně zahuštěno, odstavíme kastrol z grilu a po mírném vychladnutí do něj vmícháme 5 ks stroužků prolisovaného česneku.
Ugrilované kousky žeber pokládáme na tác nebo velký talíř a lákem je rovnoměrně zalejeme. Tác položíme doprostřed na stůl, aby se strávníci mohli o žebra poprat. K žebrům podáváme čerstvý chléb a čerstvou zeleninu jako přílohu. žebra jsou sytá, takže nekupujte haldy kostí, ale jen cca 500 g na jednu osobu!
Dobrou chuť.
Receptář.net – Všechno nejlepší
Tipy na podobné články

Dýňové hody přicházejí. Víte, jak si v kuchyni poradit s exotičtějšími druhy?
Dýně neodmyslitelně patří k podzimu. Tykev oranžové barvy je symbolem končícího léta a nastupujícího podzimu. Mnoho z nás dýně na své zahradě pěstuje. Většinou jde o klasickou dýni, kterou má zejména anglosaský svět ...
Zobrazit recept
Cuketa jako univerzální zelenina – na slano i na sladko
Recepty z cukety byly velmi oblíbené už u našich babiček. A naštěstí nezůstaly zapomenuty. Cuketa je jedním z nejuniverzálnějších zástupců zeleniny vůbec. Během chvilky z ní dokážete vykouzlit oběd pro celou rodinu i luxusní ...
Zobrazit receptDoporučené video recepty
Potěšte vaše blízké originálními podzimními pochoutkami. Připravte jim delikátní dýňové taštičky, buchtu či křupavé jablečný bochánky.
Chcete upéct něco originálnějšího, než je bábovka? Podívejte na 8 čokoládových a skořicových tipů, ze kterých se vám budou sbíhat sliny.
Ohromte návštěvu vašimi kulinářskými dovednostmi. Připravte jim jeden z pěti zdravých a zároveň vynikajících cuketových receptů, které vypadají jako od šéfkuchaře.