Rybí maso

Vyberte si z desítek receptů jídlo z rybího masa a zpestřete tak svůj jídelníček v rámci zdraví

Sekaná + foto

Ingredience: 500 g hovězího masa 300 g vepřového masa 2 rohlíky mléko 2 vejce 1 cibule 5 stroužků česneku mletý pepř 2 lžíce polohrubé mouky 50 g slaniny sádlo 6 lžic ...

Zobrazit recept

Bezmasá jídla

Lorem ipsum dolor sit amet consectelur adipiscit elit.

Květákové placičky s houbami

Ingredience: 400 g čerstvých hříbků 250 g květáku 60 g cibule 2 žemle 150 g mléka 2 vejce 50 g krupice pažitka pepř sůl 150 g strouhanky 40 g oleje ...

Zobrazit recept

Domácí vepřová tlačenka

Potřebujeme:

Varianta č. 1, zabíjačková:
750 g masa z vepřové hlavy,
1 vepřový jazyk,
1 vepřové srdce,
500 g kůže,
sůl,
mletý pepř,
1 cibule,
1 česnek,
majoránku,
bobkový list,
1 žaludek nebo polyetylenový obal na tlačenku.

Varianta č. 2, kuchyňská:
4 kusy vepřových nožek,
2 kusy vepřových kolen
1 kg vepřového plecka
1 vepřový jazyk,
1 vepřové srdce,
sůl,
mletý pepř,
1 cibule,
1 česnek,
majoránku,
bobkový list,
1 polyetylenový obal na tlačenku.

Postup:
 
     Očištěné maso, tukovou masu a kůži z masa dáme do většího hrnce, zalijeme vodou, aby bylo maso ponořeno. Přidáme 1 lžíci soli, 1 lžičku mletého pepře, 5 kuliček nového koření, 1 cibuli vcelku, bobkový list, oloupanou celou hlavu česneku a vaříme na slabém plynu do měkka. Maso se vaří na slabém plynu a dlouho proto, abychom neměli kalnou vodu. Tzn. stejně jako u polévky, tzv. nechat jen válet.
     Vaříme pod poklicí a do měkka 1-2 hodiny. Čím déle, tím lépe. Delší čas vaření má vliv na hustotu vývaru, který budeme vlévat do tlačenkového obalu.
     Po uvaření masa, tukovou masu a kůži vyjmeme. Dle zvyků a chutí u vás, nakrájejte na kousky. Někdo rád více tučného, někdo více masa. Někdo jen maso apod. Nakrájejte vše co budete chtít do tlačenky vložit na kousky o velikosti alepoň palce, aby se vám maso nedrolilo.
     Vše vložte do druhého, čistého hrnce. Přidejte do masa 1 lžičku majoránky, 2 lžičky mletého pepře a naběračkou nalejte do hrnce s masem tolik objemu vývaru, kolik sami uznáte, jak chcete mít tlačenku hustou nebo řidší. Někomu stačí 2, někdo raději 4 naběračky. Podle chuti ještě dosolte. Počítejte s tím, že tlačenka po vychladnutí sůl vstřebá do masa a při slabém osolení by mohla být v chuti nevýrazná.
     Za tepla vléváme naběračkou směs do vyčištěného žaludku nebo tlačenkového obalu tak, že držíme obal na stojato. Pokud nám směs vychladla, musíme ji přihřát.
     Po naplnění pořádně zavážeme konec, aby nám náplň nevytekla, nejlépe režnou nití, položíme do pekáče nebo na plech, na tlačenku položíme dřevěné prkénko nebo druhý plech a zatížíme. Odožíme na chladné místo. Po vychladnutí je tlačenka připravena ke konzumaci. Tlačenku doporučejeme konzumovat minimálně po 24 hodinách od výroby, a to z důvodu spojení a uležení chutí a vůní.
K tlačence samozřejmě patří cibule, ocet a chléb.

Dobrou chuť!
                     Recept zaslal Austin

Tipy na podobné recepty

Vepřové maso se zeleninou a houbami

Ingredience: 500 g libového vepřového masa 2 cibule 2 rajčata 2 papriky 2 lžíce hladké mouky 2 hrsti čerstvých hub 1 lžíce sladké mleté papriky majoránka mletý pepř sůl 2 lžíce rostlinného ...

Zobrazit recept

Žebírka ve vlastní šťávě + foto

Ingredience: 700 g vepřových žebírek 1 větší cibule 3 lžíce oleje 1 lžíce margarínu grilovací koření sůl pepř sušený česnek   Návod k přípravě:      Žebírka opláchneme, osušíme a rozdělíme na ...

Zobrazit recept

Doporučené video recepty

Lorem ipsum dolor sit amet consectelur adipiscit elit. Lorem ipsum dolor sit amet consectelur adipiscit elit.

Lorem ipsum dolor sit amet consectelur adipiscit elit. Lorem ipsum dolor sit amet consectelur adipiscit elit.

Lorem ipsum dolor sit amet consectelur adipiscit elit. Lorem ipsum dolor sit amet consectelur adipiscit elit.

Redakce Receptáře

info@receptar.net

Poděbradova 101
702 00 Ostrava